Четвъртък, 14 Декември 2023 20:26

Топ 10 на лошите решения по време на ремонт

Написана от
Оценете
(1 глас)

Малко хора са напълно доволни от резултатите от ремонта на апартамент, особено ако е направен със собствените им ръце. Дори ако проектът е изготвен и всички нюанси изглеждат

внимателно обмислени, някои недостатъци могат да се появят по-късно. Нека да разгледаме кои лоши решения се случват най-често и как могат да бъдат избегнати.

10. Отказ от системи за съхранение

Обикновено такова решение се взема поради желанието да декорирате интериора в минималистичен стил - искате „повече въздух“, светлина, пространство. Въпреки това, в ежедневието всичко е напълно различно от красивите снимки и ако децата живеят в апартамента, е по-добре да забравите за пълния минимализъм. Почти всички хора в крайна сметка разбират, че ежедневието се е оказало по-силно - има твърде много неща и няма достатъчно системи за съхранение.

За да впишете органично всички системи за съхранение в модерен интериор, трябва да помислите за тях предварително. Ако няма достатъчно място, трябва да използвате ъгли, врати, както и да изберете мебелни решения с допълнителна функционалност. Ако искате минимализъм, можете да опитате да подредите скрити системи за съхранение, които са прикрити като декорация на стени.

9. Нисък таван за красиви лампи

Много вградени лампи са вградени в тавана с 5-10 сантиметра, следователно конструкцията на окачения таван се спуска и височината на помещението се намалява. И ако таванът в стаята е със стандартна височина, такава загуба ще бъде много забележима. За тавани, които не са твърде високи, е по-добре да се справите с надземни и релсови лампи.

8. Малък брой изходи в кухнята

Някои смятат, че могат да минат само с 1-2 контакта в кухнята, но това е възможно само на теория. Ако човек всеки ден използва различни домакински уреди, този недостатък ще се усети много бързо. По-добре е веднага да изчислите необходимия брой контакти въз основа на това колко домакински уреди планирате да използвате. Особено важно е да се вземат предвид тези, които ще се използват ежедневно – например електрическа кана, кафемашина, тостер и др. Важно е да не забравяме и уредите, които се изваждат по-рядко, но редовно от шкафа – блендер, кухненски робот и др.

Освен това в кухнята няма да има допълнителен контакт за зареждане на телефона.

7. Оголени проводници

Също така е по-добре да помислите за тяхното местоположение предварително. Модерните къщи и апартаменти имат много оборудване и за да не лежат проводници на пода или да висят от стените, струва си да ги скриете в канали на стената или да използвате кабелни канали.

6. Липса на огледално осветление в коридора

Обикновено в коридора няма естествена светлина и една лампа на тавана, разбира се, не е достатъчна. Насочената светлина няма да ви позволи точно да оцените отражението си в огледалото. Ето защо, когато обмисляте електрическия план за тази стая, си струва да осигурите изходи за аплици - те са отлични „спътници“ на огледалото. Можете също така да инсталирате гнезда за допълнителни източници на светлина или да закупите модел с подсветка.

По-добре е да изберете матирани крушки, които разсейват светлината и правят осветлението меко и равномерно.

5. Липса на преминаващ превключвател

С помощта на такъв ключ можете да контролирате осветлението от няколко точки в апартамента, така че си струва да го инсталирате в коридора и в самата стая. Ситуацията се среща при почти всички - всички членове на семейството вече са се обули, но лампата в хола продължава да свети. В този случай превключвателят е отлично решение: той ще ви попречи да се върнете в стаята с външни обувки.

4. Липса на достъп до комуникации в банята и тоалетната

Желаейки да скрият тръбите възможно най-добре, те оставят неудобен достъп в банята и тоалетната, ако изобщо не ги затворят плътно. Това е изпълнено с негативни последици - ако възникне авария, ще трябва да поправите или напълно да смените тръбите, ще трябва да отчупите плочките и да разрушите инсталирания гипсокартон и след това да повторите всичко.

3. Намаляване на площта на банята поради площта на коридора

Разбира се, колкото по-просторна е банята или тоалетната, толкова по-удобна е тя. Подобно решение обаче е изпълнено с известен дискомфорт. Например, може да затрудни носенето на големи и тежки чанти в кухнята. И ако трябва да купите нов хладилник, ще можете ли да го носите? Въпросът е спорен.

2. Не мислете как ще се отварят вратите на шкафа.

Понякога вратите на шкафа не се отварят докрай или чекмеджетата не се плъзгат докрай, защото се удрят в радиатора, перваза на прозореца или дори осветителното тяло. Ако интериорният проект е изготвен правилно и професионално, такъв проблем не трябва да възниква, тъй като тези нюанси са внимателно обмислени.

1. Изобилие от светлина

Обикновено този проблем възниква, ако преди започване на основен ремонт на апартамента не е изготвен проект. Това е често срещана ситуация - единственият източник на светлина в стаята е голям полилей с дузина рамена. Изобилието от светлина ще бъде твърде неудобно. По-добре е да предпочетете многопластова схема на осветление, която включва няколко малки източника на светлина, включително прожектори, локални осветителни тела - настолни лампи, аплици, подови лампи и др.

Има неща в ремонта, от които е по-добре да не пестите - това са материали, време, професионализъм на ремонтния екип и, разбира се, работата на дизайнера. Именно той, като изготви компетентен проект, ще избегне тези и много други грешки. Сами, без много опит, можете да пропуснете много такива моменти.

 

Прочетена 333 пъти

Оставете коментар

Моля убедете се, че всички задължътелни полета (маркирани със звезда) са попълнени. Не е разрешен HTML код.